Krásné léto ve Špindlu

Hotel Sněžka
Hotel Sněžka
Hotel Sněžka

Velká část mého dětství a dospívání, jako u většiny pražských dětí, byla nejčastěji protknuta lyžováním právě v Krkonoších. První lyžařské „krůčky“ jsem absolvovala v Harrachově, pak nejčastěji se školou v Bedřichově u Špindlu a lyžáky v Peci. Později po revoluci proběhly i Alpy J. Běžel čas, přišly děti a my řešili, kde s nimi začít lyžovat a vrátili jsme se opět do Krkonoš. Mezitím Špindlerův Mlýn získal nálepku „Český Aspen“ a to především díky svým „zimním cenám“.
Ale i toto se mění. Proběhly velké investice v rámci celé lokality, a kdo chce, svoji cenovou hladinu si zde rozhodně najde.

Dnes bych se ráda věnovala pobytu v Krkonoších mimo zimní sezónu. S dětmi jsme objevili kouzlo hor především v letních měsících, kdy se ve městě nedá vydržet. Oblíbili jsme si Špindl a jeho okolí. Možností výletů a aktivit je zde nepřeberné množství.
Pokud jedeme celá rodina, tedy 2 dospělí + 3 dítka, a nemáme chuť si vařit, tak nejraději využíváme ubytování v rodinném hotelu Sněžka. Původně si jej možná pamatujete pod názvem Esplanade, který patřil mezi nejvýznamnější lázeňské hotely v centru Špindlerova Mlýna a jeho založení se datuje k roku 1920, tedy před 100 lety!

Pro naší rodinku je ideální apartmá Superior, kde se pohodlně vejdeme a navíc je po rekonstrukci a moc se nám líbí. Pokud cestujete v nižším počtu osob, nebo hledáte ekonomičtější variantu, mrkněte na www.felicity.cz a vyberte si podle vaší aktuální chuti a možností. Vím, že jsem díky své profesi tak trochu „rozmazlená“, ale co mě tady baví je to, že i v koupelně je
okno a hlavně, že je tu sprcha i vana! Takže večerní očistný proces v 5 lidech má trochu rychlejší spád J.
My se nejčastěji rozhodujeme podle toho, zda si chceme vařit, nebo ne a jak
dlouho plánujeme zůstat. Někdy volíme hotelové služby a jindy apartmány s kuchyňkou. Nebo vám to řeknu ještě jinak J (ještě, že manža není na FB). Pokud jedu s manželem a dětmi, tak je mi jasné, že bych vařila zřejmě jen já, takže bereme hotel. Pokud s námi jede babička, volíme obvykle apartmán a ve vaření se střídáme J. Pokud jsme v hotelu Sněžka, tak víte na čem nejvíce „ujíždím“ v jejich restauraci Genius? Na rajčatové polévce a tataráku. A náš synátor na jejich klasickém burgeru.

A je tu ještě jeden bonus a to je spa a wellness. Manžel miluje saunu a zbytek rodiny vířivku. A ta tu také je. Pokud bychom zatoužili po bazénu, tak možností v okolí je více, ale děti obvykle chtějí rovnou do aquaparku, takže mají slíbeno, že ho obvykle 1x za pobyt absolvujeme. Jako náhradní nebo doplňková varianta podle času, počasí a financí, je tu minigolf a muzeum Lega. Pokud zůstáváte déle a jste autem, tak ZOO Dvůr Králové je cca. 50 km.

V rámci podpory cestovního ruchu ČR jsou pro nadcházející sezónu v hotelu Sněžka lanovky na Medvědín nebo Svatý Petr ZDARMA v ceně ubytování a ještě můžete mít 10% slevu do půjčovny Yellow Point! A to se vyplatí! Naše rodina sice nepatří v „horským vůdcům“, ale je zde mnoho tras, které zvládne každý. Co nás překvapilo, že děti baví i naučné stezky. Třeba Mlynářovy vycházkové okruhy zvládnete i s menšími dětmi. Hřišť je zde také dost. Cyklotrasy jsme zatím nevyzkoušeli, i když možnost půjčení kol, koloběžek a čtyřkolek tu je.

Podle mě by každý Čech měl alespoň jednou vystoupat na horu Říp, Blaník, a na Sněžku samozřejmě také. I když uznávám, že Hornická stezka zní trochu děsivě, ale zvládají to i malé děti J. Osobně mám ráda naučnou stezku Labský důl k pramenům Labe, která vede okolo Pančavského a Labského vodopádu. Když je vedro, je to vážně pecka, protože tady je naopak moc příjemně.

Pokud již máte trochu větší děti, nebo adrenalinové nadšence, je tu bobová dráha s lanovým centrem, a pro odvážnější je v nabídce přemostění a slaňování na Labské přehradě. Za mě je to už trochu větší adrenalin, ale pokud máte odrostlejší dítka, nebo kurážného partnera či partnerku, tak směle do toho J.

A abych nezapomněla, na závěr bych ráda zmínila, že v rodinném hotelu Sněžka kromě příjemného personálu, najdete opravdu nádherný výhled na sjezdové tratě Medvědín a údolí sv. Petra, a to přímo z restaurace a pokojů. Takže pokud se rádi kocháte a fotíte jako já, tak budete nadšení J!

Už se také těšíte na léto?

Můj tip na ubytování Špindlerův Mlýn:
Hotel Sněžka
Okružní 155
543 51 Špindlerův Mlýn
Telefon: +420 499 433 360
Mobil: +420 777 560 155
E-mail: hotel.snezka@felicity.cz
Galerie hotelu a okolí

Jiřina Jenčková
Majitelka a jednatelka
Perfect Hotel Concept

Máte zájem o více informací? Neváhejte mi napsat.

Všechny tipy Dovolená 2020 naleznete na tomto odkazu.